Na stránke
Webshop

Traffic Statistics
Prihlasovacie meno:
Heslo:

Registrácia >

Partneri:
 
Výplne otvorov
Na tepelnú technickú kvalitu okien je v pasívnom dome kladený veľmi veľký dôraz: Koeficient tepelnej priestupnosti U podľa európskej normy EN 10077 musí byť menší alebo rovný 0,8 W/(m2K).
Koeficient tepelnej priepustnosti okien U podľa európskej normy EN 10077 zohľadňuje aj tepelné straty cez tepelný most, ktorý vzniká po obvode zasklenej plochy v mieste dištančnej vložky. Preto sú hodnoty U podľa tejto normy vyššie ako doteraz používané okenné-u-hodnoty k, pri ktorých ešte tepelné mosty neboli zohľadnené.
Zanevrenie na obvyklé vykurovacie zariadenie a tým aj vykurovacie telesá v blízkosti okien predpokladá, že povrchy okien nebudú oveľa chladnejšie ako priestorový vzduch. Preto by okná (zasklenie plus rám) nemali prekročiť hodnotu U 0,8W/(m2K), g hodnota (hodnota celkového prestupu energie) by mala byť zhruba 50% (údaj Passivhaus-Institut). Toto je možné dosiahnuť "superzasklením", tzn. izolačným trojsklom s argónovou resp. kryptónovou náplňou. Slabým miestom v ohľade na tepelné mosty boli dlhý čas, okenný rám a dištančné vložky medzi sklami. Preto pre pasívne domy boli vyvinuté super-rámy, ktoré vyhovujú jadrom a dištančnými vložkami tepelnoizolačným podmienkam. V súčasnosti existujú také rámy aj celé z dreva, s izolačným jadrom z drevených vlákien alebo v kombinácii s korkom. Prirodzene aj napájacie miesto k stene musí byť bez tepelných mostov a vyhotovené vzduchotesne.

Všetky práva vyhradené. Aktualizované 24/11/2018  WebDesign