Na stránke
Webshop

Traffic Statistics
Prihlasovacie meno:
Heslo:

Registrácia >

Partneri:




 
Surovina
Základným materiálom Baucell tvaroviek je výhradne certifikovaná surovina z Neopor® - ktorú vyrába firma BASF®.
BASF Neopor®
Pri použitý materiálu Neopor® -u nastali pozitívne zmeny tepelnoizolačných vlastností oproti EPS polystyrénu. Vedci vo firme BASF® vylepšili klasický Styropor alebo inač nazvané EPS, že pridali do základnej suroviny mikroskopické grafitové platničky a tak vznikol Neopor®. Základna surovina nachádzajúca grafitových platničkach odráža tepelné žiarenie a preto zvyšuje tepelnoizolačné vlastnosti materiálu. Neopor®-tvarovky majú pri rovnakej objemovej hmotnosti a pri rovnakej tepelnoizolačnej hodnote až o 20 % lepší tepelný izolant, ako rovnaké klasické EPS tvarovky, takto vzniknutou technológiou. Pri menšej spotrebe suroviny môžeme dosiahnuť rovnaké tepelnoizolačné hodnoty.


Výroba

 

Tepelný odpor
Tepelný odpor patrí medzi najpodstatnejšie parametre moderných stavebných materiálov dnešnej doby, čím menšia je tepelná vodivosť stavebného materiálu, tím má lepšie tepelnoizolačné vlastnosti. Najlacnejší a najúčinnejší izolačný element je vzduch, otázka je len tá, ako ho udržať okolo objektu. Druhý účinný izolačný materiál je tepelné zrkadlo. Kombinácia týchto dvoch elementov je Neopor®, ktoré má zloženie 97% vzduchu a ako tepelné zrkadlo používa stopová prísada grafitu rozomletého na jemne nanometrické častice, ktorým je rovnomerne vyplnená pevná fáza EPS. Hodnota tepelnej vodivosti súčiniteľ prechodu tepla je U-hodnota (dávnejšie: k hodnota), teda súčiniteľ prechodu tepla. Hodnota U nás informuje o tom, koľko tepla odchádza cez prierez stavebných materiálov von,  keď teplotný rozdiel je 1°K medzi vnútornou a vonkajšou teplotou. Teda čím je menšia táto hodnota, tým menej tepla uniká cez múry.

Hodnota U je táto jednotka Watt/meter štvorcový Kelvin: W/m²K

Normové U-hodnoty:

Predpísané hodnoty pri obvodových stenách U [W/m2K]: 0,36

Odporúčané štandardné hodnoty pri pasívnych domoch U [W/m2K]: 0,15
Paropriepustnosť
Klasické tehlové múry bez dodatočného zateplenia veľa krát nazývajú „dýchajúce steny“ vraj zabránia vytvorenie vlhkosti a plesní a postarajú sa o príjemnú mikroklímu vo vnútri objektoch.

Keď vyberieme studenú fľašu z chladničky tak sa na jej povrchu za krátky čas vytvorí zarosenie. Ak nemáme obvodové steny zateplené tak podobný efekt môžeme zbadať, pri väčších teplotných rozdieloch ako je 12°C, steny začínajú „vlhnúť“. Najprv sa vytvorí zvlhnutie na nezateplených rohoch a pri tepelných mostoch. Vo vlhkom prostredí para stále vyráža na takýchto „tepelných mostoch“ následkom ktorých bude, že na takomto povrchu sa vytvorí pleseň.

Po zateplení stien a stropu už nenájdeme vlhkosť a pleseň, nakoľko sa vnútorné povrchy už neochladia tak drasticky.

Priemerná rodina za mesiac uvoľní 150-200 kg vody v byte (pri varení, kúpaní, sprchovaní, atď...), z toho ak budeme mať stenu najvýchodnejšími paropriepustnými vlastnosťami aj vtom prípade cez nej prejde maximálne len 3-5%, 95-97% nasiakavajú do omietok ( ak steny nie sú opatrené disperznými farbami ) alebo zostávajú v nábytkoch, následne časom uvoľnia počas vetrania z obytného priestoru. Z toho vyplýva, že pri používaní moderných výplni otvorov bytové jednotky musíme vetrať každú hodinu aspoň 5 minút bezprostredne bez odľadu na to, že aký stavebný materiál bol použitý pri výstavbe. 

Ak chceme mať zdravú mikroklímu vo vnútornom prostredí je veľmi podstatné aby sme mali dobre izolované obvodové steny bez tepelných mostov. Z hľadiska energetickej úspory odporúčame používať zariadenia so spätným získavaním tepla (rekuperáciu).
Ekológia
Výrobky skúmajú podľa ekologických kritérií aby boli vyrobené ekonomickejšími výrobnými procesmi z ekologických materiálov. Naším cieľom aby sme tieto kritéria splnili.   

Všetky práva vyhradené. Aktualizované 24/11/2018  WebDesign