Na stránke
Webshop

Traffic Statistics
Prihlasovacie meno:
Heslo:

Registrácia >

Partneri:
 
Nízke náklady
Pasívny dom má o 90% menšiu spotrebu na kúrenie, ako klasický dom. Nedávno postavené úsporné domy ešte stále majú o 75% väčšie vykurovacie náklady. Pasívne domy majú vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti základov, stien a stropu a preto využívajú tepelnú energiu zariadenia domu (napr. chladnička, plazma TV, solárna energia ktoré prenikajú cez zasklenie, atď...) – kúrenie takýmto spôsobom skoro odpadne.

Nízkoenergetický dom
- ročna tepelná spotreba maximálne 70 kWh/m2
Centrálne vykurovanie (s bežnou technológiou vykurovania alebo s tepelným čerpadlom) je stále potrebná.
Podľa najnovšej energetickej normy pre EU (Energiesparverordnung - ENEV 2001) musia nové stavby zodpovedať tejto norme.
       
3-litrový dom
- ročná tepelná spotreba maximálne 34 kWh/m2
Nízkoenergetický dom s ešte dokonalejšou tepelnou izoláciou.
Centrálne vykurovanie (s bežnou technológiou vykurovania alebo s tepelným čerpadlom) je naďalej potrebné, avšak s maximálnym výkonom 4-5kW.
Niektoré zdroje označujú 3-litrový dom aj ako „ultradom“ alebo „ultranízkoenergetický dom“.
34 kWh/m2 tepelnej energie = 3,0 litra vykurovacieho oleja = 2,9 mł/m2 zemného plynu = 11,2 kwh/m2 elektrickej energie = 7,1 kg/m2 dreva
       
Pasívny dom
- ročná tepelná spotreba maximálne 15 kWh/m2
Pasívny dom je objekt, v ktorom je spotreba tepelnej energie tak nízka, že bez straty komfortu je možné zanevrieť na bežné centrálne vykurovanie.
Nie je potrebné obvyklé vykurovanie s kotlom, rozvodným systémom, vykurovacími telesami, skladom paliva a komínom.Tento stav nastáva, keď ročná spotreba tepelnej energie na meter štvorcový obytnej plochy je nižšia ako 15 kWh. Toto zodpovedá maximálnemu tepelnému výkonu 10 W/m2. Keď sa vezmú do úvahy všetky v dome existujúce všetky systémy, pri ktorých je používaná energia (vykurovanie, ohrev teplej vody, elektrické zariadenia), tak by celková suma nemala prekročiť 120 kWh/m2.

V súčasnosti spotrebuje väčšina bytovej zástavby 150 až 250 kWh/m2.

Pasívne domy potrebujú pre steny a strechu u-hodnoty medzi 0,1 a 0,15 W /m2K.
Toto zodpovedá tepelnoizolačnej hrúbke 25 až 40cm.
Sada pasívny dom:
Úžitková plocha:                                                        126 m2
Kúrenie a energetická spotreba pri teplote -15°C:     1.500 W
Mesačné náklady na kúrenie:                                     11,50 €
 
Príjemné, zdravé obydlie
Definícia pasívny dom je veľmi jednoduchá, logicky premyslená: poloha je ideálna, dobre nasmerovaná na juh, návrh projektu je jednoduchý, tepelná izolácia je perfektná, ZTI a vzduchotechnika je jednoduchá, ale precízne premyslená. Vnútornú teplotu udržiava vo vnútri tepelná izolácia Neopor ktorý je okolo budovy v základe, v stenách na stropoch a na streche- takže nie sú tepelné mosti alebo studené vyžarujúce plochy. Špeciálne okná zabezpečia kvalitnú izoláciu, vzduchotesnosť a udržiavajú vo vnútri prenikajúcu solárnu energiu. Rekuperačné zariadenie zabezpečuje čerstvý vzduch a zabráni aby neprenikali polleny a aby nevznikol prievan, s týmto zariadením spätne získavame teplo veľkou účinnosťou (85-92%).Bezpečné
Baucell EPS betón konštrukcia vo vnútri má hr. 5 cm a z vonka 5,10, 20 alebo 30 cm hrubú a medzi nimi je 15 cm hrubá betónová vrstva. Stabilitu konštrukcie dosiahneme armovaním v betónovom jadre, ktoré treba navrhnúť podľa statických výpočtov. Baucell stavebný systém môžeme využívať ako nosné steny závislosti od množstvo armovania aj na viac podlažné stavby podľa želania zákazníka.


Rýchla, svojpomocná výstavba
Z geniálneho „Lego” stavebného  systému sa dá  neskutočne rýchlo a jednoducho realizovať stavby aj laikom aj skúsením majstrom.
 
Svojpomocná výstavba Baucell dom ponúka alternatívu oproti klasickým a drahším stavebným systémom. Je jedno či plánujete stavať rodinný dom, radový dom, obytný činžiak alebo administratívnu budovu. Tepelnoizolačním EPS-debnením dosiahnete nepredstaviteľne veľké stavebné úspory a zároveň dostanete najlepšiu tepelnú izoláciu čo existuje na trhu.


Ekológia
Klimatické zmeny oveľa rýchlejšie a dramatickejšie prichádzajú, ako to vedci doteraz predpokladali.  Tu máte príležitosť, teraz aj Vy môžete preto niečo spraviť, aby sa to neuskutočnilo!Všetky práva vyhradené. Aktualizované 24/11/2018  WebDesign